Stor Perde Yıkama

Stor perde yıkama alanında uzman olan firmamız İstanbul geneline ücretsiz servisi ile hizmet vermektedir. Stor perdelerinizi mekanizmalarından sökerek hiç bir zarar vermeden fabrikamızda temizledikten sonra yine yerlerine takıyoruz. Stor perde yıkama alanında ortalama 37  yıllık geçmişe sahip olan firmamız İstanbul’un tüm semt ve ilçelerine hizmet götürmektedir. Bu sayfamızda stor perde ve stor perde yıkama ile ilgili günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız sorunları ve çözümlerini bulabilirsiniz. Öncelikle stor perde nedir ve nasıl kullanılır kısaca değinelim:

Stor perde

stor perde elde yıkama

Perdeler evlerimizin en önemli dekorlarından birisidir. Perde çeşitlerini saymaya kalksak içinden zor çıkarız. Dekoratif amaçlı ve kullanım kolaylığı bakımından öne çıkan perde türüdür ve düz çubuklar ile mekanizması sayesinde katlanarak yukarıya toplanır veya aşağıya iner. Bu tür perdelere stor perdeler deniz. Bir de Zebra perde vardır ki stor perdenin bir çeşididir. Bunlar stor perdeden farklı olarak yukarı katlanmazlar sadece 5-10 yukarı aşağı hareket ederek ışığı engellerler.

Stor Perde Temizliği

Mekanizmalı stor perde sistemleri gün geçtikçe gelişmeye ve çeşitlenmeye devam etmektedir. Mekanizmalı perde sistemlerinden biri olan stor perde, hem kullanılması, hem de temizlenmesi açısından çok kolaydır. Motorlu düzeneklerinde uzak kumandayla kontrol edebilmek mümkündür. Böylece çocuklu evlerde yırtılması, sökülmesi imkansız hale gelmektedir. Ayrıca yapısındaki APRE kaplamalar sayesinde sertliği ve esnekliği diğer perdelerden daha kullanışlı olmasını sağlar. Stor perde yıkama ile ilgili sizlere bir kaç tavsiyemiz olacak.

stor perde temizleme

Stor Perde Nasıl Yıkanır?

  • Perdeyi yıkamadan önce kapladığı alan kadar bir alanı temiz tutmak şart.
  • Böylece perdenin katlanması, kırışması önlenir. Katlanır ya da buruşursa perde zarar görür. Üzerinde iz oluşur ve bir daha giderilmesi mümkün olmaz.
  • Perde yukarıdan tamamen toplanır. Borusu ve yan montaj ayakları çıkartılır. Hazırlanılan temiz zemine yatırıp borusunu oklava misali açarak perde tamamiyle yüzeye açılır.
  • Temizleme bezi veya süngeri, doğal sabun ve şampuanlarla köpürtülen suda ıslatılır. Islatılan sünger ya da bez sıkılır.
  • Böylece biraz nemli bırakılmış olunur. Sulu olursa perdeyi kurulamakta ve kurutmakta zorlanılır.
  • Köpüklü bezle perde kenarlarına paralel olarak fazla bastırmadan silmeye başlanılır. Kenar kısımları hırpalanmamalı, fazla güç harcanmamalıdır. Aynı işlemi perdenin arka yüzü için de yapılır.
  • Ardından kuru ve yumuşak bir havluyla kurutma işlemine geçilir. Devamında yerde yine oklava hareketiyle perde, borusuna dikkatle sarılır, yerine takılır.
  • Perde aşağıya kadar bırakılır, böylece kuruması sağlanır. Stor perde temizliği bu kadar.

İstanbul Stor Perde Yıkama

Stor perdelerin yıkanması bilmeyenler için büyük sorun olmaktadır. Firmamız tecrübesi ile İstanbul’da stor perdelerinizi titizlikle hiç bir şekilde zarar vermeden hijyen koşullarına uyarak yıkamaktadır. Aşağıda firmamızın bir kaç stor perde temizleme resimlerini görebilirsiniz. 37 yıldır stor perde temizleyen firmamız İstanbul’da önde gelen perde yıkama firmalarından biri haline gelmiştir. Geniş servis ağımız ile tüm İstanbul‘a hizmet vermekteyiz.

stor perde nasıl yıkanır