Stor perde yıkama teknikleri

Stor perde yıkama konusunda uzman olan firmamız tüketicilere bilinçlendirmeye devam ediyor ve bu sayfada “stor perde yıkama teknikleri” ile ilgili sizlere bilgiler vereceğiz.
Perdelerin temizliği özellikle ev hanımlar için çok önemlidir. Çocuklu evlerde perde temizliği daha zor bir hal alır. Evlerin haricinde iş yerlerinde, lokantalarda, kamu binalarında da benzer temizlik sorunları yaşanır. Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan stor perdeye özgün yıkama teknikleri vardır. Stor perde yıkama teknikleri bilindiği takdirde perde yıkama derdinden kurtulmuş olunur. Birçok perde yıkama firması artık bu teknikleri uygulamaktadır.
Stor Perde Yıkama Teknikleri Nelerdir?
Hanımların evde perde yıkama teknikleri kendi imkanlarına özgündür. Bildiklerini stor perde için de uygularlar. Her perde çeşidi için özel teknik kullanmaları beklenemez. Ama genelde yapılan şey bez ya da yumuşak sünger vasıtasıyla, sabun ve şampuanlarla köpürtülmüş ılık suyla temizleme işlemidir. Bunu yaparken perdeye yanlışlıkla zarar verebilirler. Ev ortamında aksilikler yaşanabilir, perde zarar görebilir. En iyisi stor perde yıkama tekniklerini uygulayan firmalara danışmaktır.
Ultrasonik Yıkama : Yüksek ses debisi aracılığıyla yaratılan ultrasonik titreşimler sayesinde yapılan perde yıkama tekniğidir. Bu sistem daha çok gözlük ve küçük eşyaların, aksesuarların temizliğinde kullanılan bir yöntemdi. Ürünlere dokunulmadan yapıldığı için perdelerin temizliğinde güven sağlar. Bazı dezavantajları yok değil. Elektrik kesintisi olabilir, sesten dolayı rahatsızlık verebilir.
Hidrosonik Yıkama : Yeni bir teknoloji ve perde yıkamada çok iyi sonuçlar vermektedir. Tek dezavantajı durulama işleminin uzun sürmesi.
Buharlı Temizlik : Dik konumda kimyasallı bekletilen stor perdenin buhar aracılığıyla temizlenen stor perde yıkama tekniklerinden biridir. Isı kullanımı perdeler için sorun çıkarabilir.
Fırça yardımıyla yıkama: Bu da en sık kullanılan bir yöntemdir. Burada dikkat edilmesi gereken konu fırçanın yumuşak olması ve kullanılan deterjanın naturel olmasıdır. Bu hususlar dikkate alındığında klasik stor perdeler için tavsiye ettiğimiz yöntem budur. Hem daha az masraflı hem de en sağlıklısıdır. Ama hassas perdeler için bu yöntem uygulanamaz. Yukarıda saydığımız yöntemleri tercih etmek daha yerinde bir karar olacaktır.
Stor perde yıkama firmamız sizleri bu zahmetlerden kurtarmakta ve perdelerinizi eliniz değmeden yerlerinden alıp yıkayıp yerlerine asmaktadır. Bu konuda stor perde nasıl yıkanır başlıklı makalemizi de incelemenizi öneririz.