Perde Yıkamak

Perde yıkamak günümüzde bir çok bayan için büyük bir problem olmaktadır. Her ne kadar çamaşır makinalarında perde yıkama programı olsa da perdeler yıkandıktan sonra perdelerdeki kırışıklar kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Sorunsuz perde yıkamak için profesyonel bir destek almamız perdelerinizi uzun süre ilk günkü görüntüsünde kullanmanızı sağlayacaktır. Özellikle çok fazla çeşiti olan bir perde sektöründe çamaşır makinaları bu kadar çeşitli perdeyi nasıl ayırt edecektir? Bu soruya perde yıkama konusunda uzman bir kişi olarak sizin için cevap vereyim.

Perde Yıkarken Dikkat Edilecek Hususlar

perde yıkamak

Satın almış olduğunuz perdenin öncelikle ev tipi çamaşır makinelerinde yıkanmasına dikkat edin. Fakat günümüzde bir çok bayan perdenin kullanışından ziyade görünüşüne rağbet etmektedir. Tabii ki satın alacağınız perdenin görüntüsü şıklığı önemlidir, ama perde kumaşı beğenirken beğendiğiniz kumaşın, perdenizin zamanla kirleneceğini ve doğal olarak kirlenen perdenizin temizleme gerektireceğini unutmayın. Kirlenen perdelerinizi temizleme talimatına uygun temizlemeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde yıkanmaması gereken bir perde kumaşını yıkarsanız, perdenizin kumaşının çekmesine veya kumaşın solmasına neden olabilirsiniz. Bu da size çok pahalıya mal olur, çoğu zaman yıkanmaması gereken perdelerin yıkanması sonucunda perdeler kullanılamaz hale gelmektedir. Şayet satın aldığınız perdeyi kirlendiği zaman kendiniz yıkamayı düşünüyorsanız, kesinlikle yıkanabilecek ve polyester karışımı fazla olan perde kumaşlarını satın almalısınız.

Perdecinizi Dikkate Alın

Bu konuda perdeciniz size yardımcı olacaktır, ama günümüzde bir çok perde mağazası ve perde satış elemanı elindeki kumaşı müşteriye satmak için müşteriyi aldatmakta hatta kandırmaktadır. Yıkanmaması gereken kumaşları müşteriye “atın makineye yıkayın hiç bir şey olmaz” diyerek satmakta fakat daha sonrasında perde bozulduğu vakit “siz bu perdeyi yanlış programda yıkamışsınız” diyerek işin içinden sıyrılmaktadır.

PERDELERİNİZİ UZUN YILLAR SOLMADAN VE YIPRANMADAN İLK GÜNKÜ APRESİNDE VE PARLAKLIĞINDA KULLANIN